nawigacje multimedialne montaż Toruń

Kto nawiguje, ten nie błądzi

Nawigacja samochodowa – kto z nas w obecnych czasach wyobraża sobie podróż bez niej. Nowe drogi, zmiany w organizacji ruchu, informacje o korkach i radarach, te wszystkie informacje stają się dla nas kierowców pomocne by dotrzeć bezpiecznie i szybko do celu. Na przestrzeni lat radia samochodowe zmieniły się nie do poznania. To już nie tylko radio, które ma nam umilić czas podróży muzyką płynąca z głośników. To zestawy multimedialne, prawdziwe komputery, które posiadają wiele potrzebnych w obecnych czasach funkcji takich jak DVD, Internet, telewizja. Nawigacje samochodowe dają nam możliwości podpięcia kamer 360 stopni, video rejestratorów, czujników ciśnienia opon, OBD oraz wielu innych urządzeń niezbędnych w dzisiejszych czasach. Przeskok technologiczny jest ogromny i nikogo już nie dziwi fakt, że w samochodach seryjnie produkowanych my klienci chcemy mieć coś więcej niż zwykłe radio. Nawigacje dedykowane charakteryzują się tym, że pasują idealnie w miejsce fabrycznego radia, nie ma ingerencji w instalacje pojazdu, a co za tym idzie nie tracimy gwarancji w naszych nowych samochodach. Często jest tak, iż fabryczne nawigacje nie posiadają nawet ułamka procent tej funkcjonalności, którą oferują nam najnowsze zestawy multimedialne. Pełna kompatybilność z naszymi autami oraz najlepsze podzespoły naszych nawigacji samochodowych sprawiają, iż produkty V&S stały się wiodącym liderem na rynku nawigacji w naszym kraju. Nawigacja samochodowa działa w trybie on line i off line, informuje o korkach, wypadkach oraz nieoznakowanych patrolach.

Montaż radia z nawigacją  to proces, który integruje funkcje nawigacyjne z systemem audio w pojeździe, umożliwiając wygodne korzystanie z obu tych funkcji w jednym urządzeniu. Oto rozszerzony opis procesu montażu radia z nawigacją samochodowej:

  1. Wybór odpowiedniego radia z nawigacją: Pierwszym krokiem jest wybór właściwego radia z nawigacją, które spełnia potrzeby użytkownika oraz jest kompatybilne z modelem samochodu. Istnieje wiele różnych modeli, różniących się funkcjami, rozmiarami oraz systemami operacyjnymi. Warto wybrać takie radio, które oferuje funkcje nawigacyjne, które spełniają oczekiwania użytkownika.
  2. Określenie lokalizacji montażu: Następnie należy zdecydować, gdzie zamontować radio z nawigacją w samochodzie. Popularne miejsca to slot na radio w desce rozdzielczej, w miejscu standardowego radia, lub miejsce zastępcze przyrządu na konsoli centralnej. Ważne jest, aby wybrana lokalizacja umożliwiała wygodne korzystanie z urządzenia i zapewniała łatwy dostęp do ekranu oraz przycisków.
  3. Demontaż starego radia: Jeśli w samochodzie znajduje się już radio, należy je najpierw zdemontować. Proces ten może różnić się w zależności od modelu samochodu, ale zazwyczaj wymaga to wyjęcia panelu ozdobnego, odkręcenia śrub mocujących i odłączenia kabli zasilających i antenowych.
  4. Montaż nowego radia: Po demontażu starego radia, można przystąpić do montażu nowego radia z nawigacją. W zależności od modelu samochodu i radia, proces ten może wymagać użycia adapterów montażowych lub specjalnych uchwytów. Po zamontowaniu radia w odpowiednim miejscu, należy ponownie podłączyć wszystkie kable zasilające i antenowe.
  5. Podłączenie funkcji nawigacji: Gdy radio jest zamontowane, należy podłączyć funkcje nawigacji. W przypadku radia z wbudowaną nawigacją, może to obejmować podłączenie anteny GPS oraz ewentualne podłączenie do internetu za pomocą Wi-Fi lub modemów danych. Jeśli radio korzysta z aplikacji nawigacyjnej zainstalowanej na smartfonie, konieczne może być sparowanie urządzeń za pomocą technologii Bluetooth.
  6. Konfiguracja i kalibracja: Po zainstalowaniu i podłączeniu, konieczne jest przeprowadzenie konfiguracji i kalibracji radia z nawigacją. Może to obejmować ustawienie preferencji użytkownika, aktualizację map oraz konfigurację systemu audio. W przypadku radio z systemami multimedialnymi, może być również konieczne skonfigurowanie połączeń Bluetooth, odtwarzaczy multimediów czy dostępu do internetu.
  7. Testowanie działania: Po zakończeniu montażu i konfiguracji, należy przeprowadzić testy, aby upewnić się, że radio z nawigacją działa poprawnie. Należy sprawdzić działanie funkcji nawigacyjnych, jakość dźwięku oraz działanie innych funkcji, takich jak odtwarzanie multimediów czy połączenia telefoniczne.

Montaż nawigacji samochodowej – Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz i okolice

Oferujemy instalację dedykowanej nawigacji samochodowej na terenie całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki temu urządzeniu dojedziesz bez najmniejszych przeszkód do każdego zakątka kraju oraz zagranicy. Prowadzenie auta staje się wówczas o wiele przyjemniejsze i prostsze. Rozliczne mapy, które można pobrać i dodatkowo zainstalować, ułatwią każdą podróż. Natomiast możliwość sterowania rozmaitymi funkcjami auta bezpośrednio z panelu urządzenia stanowi świetną rekomendację dla zakupu. Oferujemy również wszelkiego rodzaju przeróbki instalacji i adaptacji pod uniwersalne modelu nawigacyjne. Profesjonalnie zajmiemy się Twoim autem, zaprogramujemy sterowanie z kierownicy i przekażemy podstawowe informacje odnośnie obsługi systemów nawigacyjnych.  Zajmiemy się też montażem systemów wymagających instalacji odpowiednich modułów wpinanych pod światłowód oraz dedykowanych i uniwersalnych modułów canowskich. Możesz liczyć na fachowe doradztwo i rzetelną informację. Jesteśmy po to by objaśnić Wam zasady montażu i po krótce objaśnić zasady działania poszczególnych funkcji.  Nie zwlekaj, nie czekaj, lecz zgłoś się jak najszybciej do nas. Najlepszą reklamą są nasi klienci, którzy wracają do nas latami. Zapraszamy wszystkich do profesjonalnego montażu nawigacji samochodowej wraz ze wszystkimi dodatkami klientów z Torunia i okolic.